Relacja red. Marcina Jarosza z "Echa Dnia". Majówką w Bogorii zainaugurowano oficjalnie sezon na zalewie Buczyna. Podczas imprezy rozdano też prestiżowe tytuły "Złota Borówka" dla najlepszych produktów, lokali i imprez.

Bogoria po raz pierwszy zorganizowała majówkę na nowo wybudowanym kompleksie Buczyna. W pierwszy weekend maja pogoda iście wiosenna, trochę chmur, piękne słońce i deszcz. Ale chętnych na dobrą zabawę nie brakowało. Obok stoisk z rękodziełem i znakomitymi regionalnymi potrawami nikt nie mógł przejść obojętnie.

REJS PO BUCZYNIE W… "BOŻENTYNIE”

W programie majówki było kilka ważnych elementów. W sobotę dokonano oficjalnego otwarcia zalewu Buczyna. Obiekt poświęcił proboszcz parafii Bogoria, ksiądz Andrzej Wierzbicki. I choć amatorom pływania zapał skutecznie ostudziła kiepska pogoda, to po zbiorniku można było popływać łódką "Bożentyną”. Przywieźli ją ze sobą strażacy z Chmielnika.

Podczas imprezy wyłoniono również zwycięzców konkursu "Złota Borówka” organizowanego przez Lokalną Grupę Działania "Białe Ługi”. Do walki o prestiżową nagrodę stanęło 28 uczestników z gmin Bogoria, Staszów, Szydłów w powiecie staszowskim oraz Daleszyce, Chmielnik, Pierzchnica, Raków w powiecie kieleckim i Gnojno w powiecie buskim.

Dalsza treść na stronie Echo Dnia

Poprawiony (środa, 08 maja 2013 06:29)